KÕRGEL JA KAUGEL: NASA teekond homsesse

Seoses NASA 60. aastapäevaga tõi USA saatkond Eestisse filmi “Kõrgel ja kaugel: NASA teekond homsesse”. Filmi esitlust pakuti Kilingi-Nõmme Gümnaasiumile kui Eesti parimale GLOBE koolile. 6. mail kogunes koolipere  filmi vaatama klubisse.

Sissejuhatuse filmi tegi USA Saatkonna diplomaat Jami Spykerman. Foto: Anne Aasamets
Filmi esitles Kilingi-Nõmme Klubis produtsent Clare Tucker. Foto: Anne Aasamets
Publiku hulgas olid huvilised 4.-11. klassini. Foto: Anne Aasamets

Filmi tutvustus

Rory Kennedy. https://en.wikipedia.org/wiki/Rory_Kennedy

NASA valmistub tähistama oma kuuekümnendat aastapäeva ning Discovery kanal vaatab sel puhul ajaloolise institutsiooni säravamaid hetki – maandumist Kuule, Marsi pinnale ning kulgemisi Päikesesüsteemi servale ning kaugemalegi.

Filmi režissöör, produtsent ning loo jutustaja on Rory Kennedy, kes on nomineeritud nii Filmiakadeemia auhindadele kui on võitnud maineka Emmy teleauhindade preemia. Tema film uurib, kuidas NASA oma erakordsel moel on muutnud mitte vaid meie arusaamist universumist, aga ka meie oma koduplaneedist ning meist endist. Isegi rohkem, kui toomaks vaatajani liigutavat lugu NASA paljudest kosmosevallutustest, näitab film, kuidas asutus kannab elutähtsat rolli meie koduplaneedi tervise hindamisel. Kui kaugele iganes ka NASA rändaks, on tema pilk alati naasnud Maale – hinnates meie merede, taeva, jää ja liiva tervist, et võidelda meie kaasaja suurimat võitlust koduplaneedi kaitsmise eest.