Koolimaja aulas kõlasid Kaunimad Metsalaulud

Kätlin LAUR

Kilingi-Nõmme Gümnaasium on juba 14 korda korraldanud lauluvõistlust KAUNIM METSALAUL. Viimastel aastatel on võitjad siit lisaks muudele toredatele auhindadele kaasa saanud ka meie kooli õpilaste meisterdatud toolid. Nii said ka tänavu 5 solistide kategooriate võitjat ja tiitliga Väike Laululind pärjatud Birgit Tiismaa auhinnaks ainulaadsed kunstiteosed.                                FOTOD: Maria Mägi

Toolid olid juba eelmisel õppeaastal valmis teinud praegused 10. klassi poisid õpetaja Raivo Tõnissoni juhendamise järgi. Viimase lihvi said toolid veel 9.a ja 7.a klassi poiste abiga. Ainulaadne kunstiteos igale toolile valmis aga õpetaja Kadri Karoni kunstiringi õpilaste poolt.

 

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilastest olid lauluvõistlusel konkurentsis Emma Tammist (1.-2. klasside vanuserühm), Kärt Mia Kingla (3.-4. klasside vanuserühm), Maarit Juhkamsoo ja Iiris Kangur (5.-6. klasside vanuserühm) ning kaks tütarlaste ansamblit  – 1.-2. klassi ansambel ja 4.-5. klassi ansambel. Nende kõigi juhendajal õpetaja Mare Tallol oli mitmel korral põhjust oma laululaste üle uhkust ja rõõmu tunda. Maarit ja Iiris tulid oma vanuserühmas vastavalt 3. ja 2. kohale ning mõlemad ansamblid said kulddiplomi.

Kärt Mia Kingla esines lauluga “Merd kuuleksin aina”.
Maarit Juhkamsoo lauluks oli “Metsarahu”.
Iiris Kangur esitas laulu “Järv”.
Emma Tammist esines palaga “Raagus pihlaka laul”.
Kärt Mia KINGLA

Kärt Mia Kingla kirjeldas oma muljeid lauluvõistluselt: “Ma käisin Metsalaulul võistlemas. Solistina laulsin laulu “Merd kuuleksin aina”. Võistlesin viiendana. Mina võistlesin 3.-4. klassi vanuserühmas. Ansambliga võistlesin numbri all 39. Võistlesime lauluga ” Samblalõhnaline laul”.  Žürii liikmed olid 2017. aasta laululind Margaret Tähiste, Toomas Voll, Ene Uuland, Maiken Schmidt ja Liisi Koikson. Mulle meeldis, et Metsalaul oli koolimajas, sest siis lapsed said säästa oma hääli.”

Kärt Mia, Maarit, Margaret, Meelika, Anne-Mai, Iiris ja Eliise. Juhendaja Mare Tallole meeldib ansambli tüdrukute puhul nende ühtlane vokaal ja oskus üksteisega arvestada.
Žürii koosseisus Margaret Tähiste – Väike Laululind 2017, laulupedagoog Ene Uuland, dirigent ja laulupedagoog Toomas Voll, näitleja Maiken Schmidt ja laulja Liisi Koikson.
Ann Marii RATTAM

Ann Marii Rattami muljed lauluvõistlusest: “Ma käisin seal esimest korda. Me laulsime laulu “Seigeldes looduse raamatus”. Me esinesime seitsmekesi: Ann Marii, Mariliis, Hele-Mari, Emma, Kristina, Margot ja Ariana. Meil läks seal päris hästi. Seal oli suur publik.”

Kristina, Emma, Hele-Mari, Mariliis, Ann Marii, Margot, Ariana.

Koolileht Kirjatark andis taas välja ka oma eripreemia. Eriliselt kõrva ja silma jäi lehe toimetusele Tõstamaa kooli poiss Rasmus Soosaar, kes esitas laulu “Põrnikas”. Auhinnaks oli väikesele artistile täispuhutav kelk, mis tänu saabunud lumele kindlasti palju rõõmu valmistab.

Rasmus Soosaar – Kirjatarga lemmik.
Kirjatarga eripreemia annab üle Helene Loorents.
Liisi Koikson annab Birgit Tiismaale üle Väikse Laululinnu tiitli.
Juhendaja Mare Tallo. FOTO: erakogu

Kirjatarga toimetus küsis konkursi muljeid edukalt esinenud Kilingi-Nõmme laululaste juhendajalt Mare Tallolt.

Sa oled oma laululastega konkursil korduvalt osalenud – mis oli sel korral erilist?

Osalesin käesoleval aastal Metsalaulul viiendat korda. Sel korral oli kõige erilisem see, et saime esineda enda armsas koolimajas. Ka mina loodan, nagu Toomas Vollgi, et edaspidi toimuvad need konkursid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis, aga mitte klubis. Eriline oli samuti veel see, et sel aastal osales minu poolt kõige rohkem lauljaid. Esinemisvõimaluse said ka kõige pisemad, 1. ja 2. klassi tüdrukud.

Mille üle Sa oma laululaste puhul kõige enam rõõmustasid?

Loomulikult rõõmustasin selle üle, et Iiris ja Maarit said auhinnalised kohad. Väga suurt head meelt teeb see, et kõik tüdrukud tahavad laulda ja teevad seda suure rõõmuga ning see sära on ka nende esinemistel näha. Laulmist ei saa teha kui sunnitööd, see peab tulema südamest.

Mis on Sinu jaoks hullem tunne: olla ise laval esinemas või elada oma juhendatavale kaasa?

Ma arvan, et hullem on olla laval. Seal enda hirmu välja näidata ei tohi ja ei saa. Aga lava kõrval võin ma väriseda küll ja seda teen ma kogu aeg. Ütlen alati lastele ka, et karta ja pabistada ei tohi, sest mina teen seda nende eest.

Mida arvad tänavusest Väikesest Laululinnust Birgit Tiismaast?

Birgit on imelise häälega neiu. Nii loo valik kui esitus olid väga head, nii et Väikese Laululinnu tiitli oli ta igati ära teeninud.

Peaauhinna võitja Birgit Tiismaa, kes õpib laulmist M.Lüdigi nimelises Vändra Muusikakoolis ja teda juhendab Helina-Victoria Kruup, kes sai konkursil ka juhendaja eripreemia.

Lauluvõistluse tulemused ja fotogaleriid leitavad Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kodulehelt:

Kaunim Metsalaul