Kolme kooli jooks

Sairi SUTT
Sairi SUTT

24. septembril anti stardipauk juba kuuendat korda toimuvale Kolme kooli jooksule. Enne raja läbimist viis Ly Tolberg läbi põhaliku soojenduse, süstides seeläbi sportijatesse veelgi parema tuju.

Tähelepanu! Valmis olla! Start! FOTO: Laine Ülemaante

Erinevalt eelnevatest aastatest, sai sel korral rada läbida kahel erinevalt distantsil. Pikamaa harrastajetel avanes võimalus joosta kaks ringi, mis tegi kokku 10 kilomeetrit. Suurem osavõtjate arv oli siiski viie kilomeetrisel rajal. Nii ka meie kirjatarga tiim.

Tundub, et sügisene spordisündmus kogub igal aastaga üha rohkem populaarsust.  Kokku oli jooksjaid rekordarvuliselt ligi 400. Nende seas samal päeval toimunud Pärnumaa Spordikooli 50. kokkutuleku osalised ning Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi ja Kiviõli esimese Keskooli lõimingu projekti liikmed. Kuna sel aastal abivahendiga liikujatel aega ei võetud, on finišiprotokollis kirjas 349 nime ja aega.

Sellegi poolest vajavad mainimist raja läbimise erinevad viisid. Kirjatarga liige Helen-Carol ületas finišijoone koos õetütrega, kes pidas vapralt kogu tee kõhukotis vastu. Luise Maria pidas vajalikuks ka oma lemmikloomal tervislikku eluviisi hinges hoida ning nemad läbisid teekonna mõnusalt jalutades. Tore oli näha lapsevanemaid, kes juba varakult kaasavad oma võsukesed sportlikke tegevustesse. Teekonnal sai näha pisikesi huvilisi lapsevankrites, jalgrattal või ema õlgadel. Rada tuldi veel läbima nii ratastooli kui karkudega.

Perega koos üle finišijoone!
Perega koos üle finišijoone!
Imestunult oma tulemust vaatamas.
Imestunult oma tulemust vaatamas.
Helen-Carol ületas finišijoone koos magava lapsega.
Helen-Carol ületas finišijoone koos magava lapsega.
Emme ikka aitab, kui jalad väsinud on.
Emme ikka aitab, kui jalad väsinud on.
Helle Berg ja Luise Maria Tallo rõõmsalt koos lemmikuga
Helle Berg ja Luise Maria Tallo rõõmsalt koos lemmikuga.

5

6
Fotod: Imre Vahtramäe