Kõik õpitoad andsid meile palju uusi teadmisi

Ingeliina KORE

21. veebruaril toimus teistsugune koolipäev, kus 1.-4., 5.-8. ja 9.-12. klassidele viisid õpetajad läbi erinevad Eesti-teemalised õpitoad.

 

 

 

 

5.-8. klassidele mõtlesid aineõpetajad välja 8 erinevad õpituba. Esimene töötuba toimus muuseumiklassis, kus pidime vastama Mari Karoni viktoriiniküsimustele teemal “Eesti 102”. Töötuba oli väga põnev ning meeldis kogu klassile väga.

Järgmisena läksime õpetaja Urve Jõgi juurde, kus oli taas internetipõhine viktoriin, teemaks oli Eesti loodus. Saime palju uusi teadmisi.

Kolmas õpituba toimus õpetaja Moonika Ringase juures, seal tutvusime kaheksakannaga – saime neid nii joonistada, kui ka paberist kokku panna.

Neljandal tunnil suundusime õpetaja Anne Aasamets juurde ja õppisime salakirja ning läbi selle Eesti ajaloo tähtsamaid sündmuseid ja isikuid.

Edasi suundusime õpetaja Kersti Soometsa juurde – panime kokku igasuguseid Eesti autorite luuletusi, mis polnud üldsegi kerged, kuid me saime hakkama!

Siis ootas meid õpetaja Mai Seller, kes rääkis meile internetist ja selle ohtudest. Pärast seda saime ka teha ristsõna interneti abil.

Nüüd suundusime õpetaja Ly Kuninga juurde. Vaatasime videot sellest, kuidas otsiti Eesti kuningat. Pärast seda tegime video põhjal testi, see oli nn “tähelepanu kontrolliks”. Kui test oli lahendatud, hakkasime mängima mängu, kus tuli igale sõnale leida sobiv sünonüüm.

Meie viimane õpituba toimus õpetaja Ille juures. Moodustasime väikesed laudkonnad ning siis saime valida, kas tahame lahendada ristsõna või otsida sõnarägastikust sõnu. Alguses tundus küll raske, kuid tänu sellele saime ka palju uusi teadmisi juurde.