Kaunim Metsalaul 2020

Marie KIELAS
Kirsica KIVILO
Johanna TAMMIST

23. jaanuaril toimus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis laulukonkurss “Kaunim metsalaul” juba 15. korda.

 

 

 

 

Konkursil esines 70 lauljat 17-st Pärnu linna ja maakonna koolist, muusikakoolist ja laulustuudiost. Konkursi teadustaja oli 8. klassi õpilane Kaspar Vaikmaa. Žüriisse kuulusid sellel aastal žürii esimees Toomas Voll, konkursi patroon ja vilistlane Liisi Koikson, 2007. aasta “Väike Laululind” Heleri All, Margit Schmidt ning Ene Uuland.

Žürii koosseisus Toomas Voll, Margit Schmidt, Ene Uuland ja Liisi Koikson. ERRi reporter Heleri All suundus ürituse lõpetamise ajal juba Rootsi, et  eurolaulik Victor Cronet intervjueerida. Foto. Kadri Karon

Kirjatark andis omalt poolt ka sellel aastal välja kaks eriauhinda. Esimese eriauhinna sai Tõiv-Johannes Tiits (Paikuse PK), kes esitas oma laulu nii muhedalt ning ilmekalt. Teise sai Evert Kose (Uulu PK), kes jäi silma oma ilusa ja puhta lauluhäälega.

Tõiv-Johannes Tiits esitamas laulu “Karulaane jenka”. Foto: Eliise Mändmets
Laulu “Sind otsides” esitab Evert Kose. Foto: Eliise Mändmets

Nagu traditsiooniks saanud, said iga vanuserühma võitjad, “Väike Laululind” ning Kaunima metsalaulu esitaja omale sümboolsed pingid, mis on valmistatud ja maalitud meie kooli õpilaste poolt. Tore, et esikolmikutesse mahtusid ka mõned meie kooli laululapsed. Loodame, et Kaunima metsalaulu konkurss jätkub veel mitmeid aastaid.

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 2.-4. klassi ansambel võidetud kulddiplomiga. Foto: Kadri Karon
KiNG trio “3 ööbikut” koosseisus Maarit Juhkamsoo, Kärt Mia Kingla ja Iiris Kangur. Foto: Kadri Karon

Marii-Eliise Lumijõe, kes võitis Väikese Laululinnu tiitli. Foto: Kadri Karon

 

 

 

Laulukonkursi tulemused on leitavad Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kodulehelt.

https://www.kilingi.edu.ee/arhiiv/10860

Lauluvõistluse õnnestumisse andsid olulise panuse koostööpartnerid:

Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Oberis OÜ, Arvo Pärdi Keskus, Ajakiri Minu Maailm, Craftmasters Estonia, Curly Strings, Dada AD OÜ, Eesti Politseimuuseum, Henkel Beauty Care Estonia, Husqvarna Eesti OÜ, John Frieda Estonia, Kaubamajakas, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Kilingi-Nõmme Klubi, KiNG koolileht “Kirjatark”, Kirjastus Atlex, Kirjastus Ersen, Kirjastus Pegasus, Klubi Eakas, Kolme Karu Kaubamaja, Lucky Laika, Maanteeamet, MTÜ AIK Livonia, Meeskoor Nõmmela, Naiskoor Kanarbik, Naisrahvatantsurühm Kilingi, Port Artur, Pärnu Postimees, RMK Marana taimla, Saarde Hariduselu Sihtasutus, Suuslik OÜ (Ainus Mõte), Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Teater Endla, Teater Vanemuine, Tervise Paradiis, Umberto, Wendre AS, Wooden Lifestyle OÜ, Saarde vald.