GLOBE

Hanna TALI
Johanna TAMMIST

Hispaania 4 õpetajat Valenciast plaanivad alustada GLOBE programmiga ja kirjutasid projekti, et erinevatesse riikidesse reisida ning koolidelt kogemusi omandada.

Hispaanlased külastasid meie kooli, sest leidsid GLOBE kodulehelt, et Kilingi-Nõmme Gümnaasiumil on Eesti koolidest kõige rohkem andmeid saadetud.

Külalised viibisid meile koolis 7.-11. oktoobrini. Siin huvitasid neid atmosfääriuuringud. Õpetaja Elli Altin näitas esmaspäeval külalistele, mida on meie koolis tehtud, kuidas mõõta, andmeid saata, andmeid leida. Nendega tehti kõik praktiliselt läbi ka. Johanna ja Hanna aitasid vaatluste/mõõtmiste tegemisel ja tõlkimisel.

Kooli toit meeldis külalistele, kõik võtsid suppi juurde ja kiitsid. Ütlesid, et toit on nende omast erinev, aga väga maitsev.

Kolmapäeval tutvuti Saarde valla ja Pärnumaa loodusega. Käidi vaatamas Voltveti mõisa, Allikukivi koopaid, Saarde kirikut ja edasi sõideti mere äärde. Neil õnnestus näha lindude rõngastamist, merd ja läbi käia Rannametsa-Tolkuse looduse õpperada. Kokkuvõte: Eestis on väga ilus loodus, toredad inimesed, maitsev toit ja halb ilm.

Reedel osalesid õpetajad neid huvitanud ainetundides; matemaatika, inglise keel ja keemia.

Koolileht Kirjatark esitas Hispaania linnast, Valenciast pärit õpetajatelt mõned küsimused. Neile vastasid matemaatika, füüsika ja keemia, inglise ja valencia keele õpetajad.

Miks te tulite Eestisse ja miks valisite just meie kooli?

Sest see kool ja õpetaja Elli on GLOBE programmis väga aktiivne ja me tahame õppida, kuidas teha atmosfääriuuringuid. Leidsime teie kooli GLOBE kodulehelt ja otsustasime, et on hea mõte teie juurde õppima tulla.

Mis teile Eestis ja Kilingi-Nõmmes kõige rohkem meeldis?

Kõik on väga mugav. Me jõudsime siia alles eile, aga esimene mulje oli, et siin on külm. Meil on Hispaanias alles suvi ja muutus oli suur.

Kuidas teile meeldib meie koolis?

Väga erinev meie koolist, meil ei ole tundide vahel pause. Meil on tunnid 55 minutit ja peale kolme tundi on 30 minutiline paus. Teil on terve koolisüsteem ehitatud õpilaste vajaduste ümber, nagu ronimissein õpilastele, kes ei suuda kaua aega paigal õppida ja see on väga hea idee. Oleme üllatunud, et vahetate koolimajja sisenedes jalanõusid.