GLOBE 2022

Kirke PÄRNAT

GLOBE Regionaalne õppe-ekspeditsioon toimus 2. – 5. augustil Käsmus, Lainela puhkekülas.

Üritust korraldas GLOBE koos USA saatkonna ja Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Ürituse käigus õpiti kasutama erinevaid keskkonna teemalisi programme ja mõõtevahendeid ning viidi läbi erinevaid vaatlusi ja katseid. Ekspeditsioonil osales ligi 170 õpilast-õpetajat-teadlast mitmest riigist: Iirimaalt, Ukrainast, Ameerikast, Tšehhist, Horvaatiast, Sloveeniast ja Leedust.

Laagri esimesel päeval moodustati tiimid, milles laagri lõpuni liiguti. Tiimid mängisid erinevaid tutvumismänge, et üksteisega sina peale saada. Peale mänge käidi õppesessioonidel ning õhtu lõpetas kultuuriõhtu, kus erinevad riigid tutvustasid enda koduriiki/linna ning mängiti seltskonnamänge.

Teine päev oli ekspeditsiooni päev, iga tiim sai endale juhendaja. Viidi läbi vajalikud mõõtmised ning otsiti infot.

Kolmandal päeval pandi saadud info põhjal kokku esitlused. Analüüsiti ka saadud infot ning pandi kokku dokument, mis seda kajastas. Kaks Ameerikast pärit ning NASAs töötavat külalisesinejat viisid läbi esitluse ning tutvustasid end ja oma tööd. Õhtul mängiti GLOBE mängu, kus tuli täita erinevaid ülesandeid alates akende mõõtmisest happelise ja aluselise aine leidmiseni.

Neljandal päeval viidi läbi esitlused, mis kajastasid ekspeditsioonil saavutatud tulemusi, toimus ka lõputseremoonia.

Meie koolist osales ekspeditsioonil õpetaja Reine Klettenberg, Anette Einmann, Kirke Pärnat ning kaks Ukraina õpilast: Yaroslav Ponomarenko ja  Ivan Hniezdilov.

Pildil: Reine Klettenberg, Kirke Pärnat, Anette Einmann,, Yaroslav Ponomarenko ja Ivan Hniezdilov
Pildil endised ja praegused Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpetajad ja õpilased.