Abituriendi-seisusesse pühitsemine

Kärt VÄLJA

20. septembril pandi 71. lend ja klassijuhataja Ly proovile, et teenida välja abituriendi staatus.

Fotod: Eliise Mändmets
Kõigepealt moodustas õpetaja Mari 12. klassi õpilastest meeskonnad. Esimeseks ülesandeks näitas iga meeskond oma orienteerumisoskust ja väledaid jalgu.
Üllatav oli õpetaja Kätlini kaartidega ennustamisoskust. Osavalt luges ta kaartidelt tulevaste abiturientide olemust. Seejärel kontrollis ta 12. klassi õpilaste teadlikkust Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi töötajate kohta. Pildil Andres, kes pidi endas ära tundma direktor Erli.
Ele-Helina on jõudis pika tunnetusliku arutelu käigus  endas ära tunda õpetaja Regina.
Kristin tundis oma olemuses üsna ruttu ära klassijuhataja Ly.
Maria pidi endas ära tundma õpetaja, kes töötab suure maja esimesel korrusel – loomulikult oli see õpetaja Urve.
See polnud veel kõik, õpetajatel jagus ülesandeid veelgi. Esimeste klasside klassijuhatajad Terje ja Svetlana korraldasid soomekeelse muusikatunni. Tantsuga saime suurepäraselt hakkama, aga soomekeelsete väljendite kasutamisega oleme siiani hädas.
Meeskonnatöö oskuseid jälgis tähelepanelikult õpetaja Anne. Ülesandeks oli teha kollaaž, milles kajastub koolielu.
Kui õpetaja Kätlin üllatas meid kaartidelt ennustamisoskusega, siis õpetaja Helle seevastu oskab lugeda taevatähtedelt. Koos suurepäraste ennetega jagas ta kätte abiturientide sõrmused.
Pidulikult küünlavalgel lugesid viimase klassi õpilased abituriendi tõotuse.
Traditsiooniliselt kleebiti abituriendi tõotuse juurde oma foto.
Koduseks ülesandeks oli valmistada maitsev kõhutäis, mis kirjeldaks meie klassi olemust. 12.klass on kiluvõileibade, karamellikastmega kaneelisaiade, singi-juustu saiakeste ja puuviljavaagna nägu.
Häid sõnu ja head tuju jagasid ürituse vältel huvijuht Laine ja direktor Erli. Muusikalist meelelahutust pakkusid Siim ja Toomas. Kogu meeleoluka õhtu jäädvustasid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilased Maria ja Eliise.
Aitäh korraldajatele meeldejääva õhtu eest!