Ventspils IT Challenge 2018

Eliise MÄNDMETS

Ventspils IT Challenge toimub juba kolmandat korda ja osavõtjaid on aina enam.

Meie koolist on osa võetud ka varasemalt. Eelmisel aastal jõudis üks võistkond ka finaali. See aasta oli ülesandeks välja mõelda üks rakendus ja üks päris asi mis aitaksid õppida majandust.  Meie koolist osalesid sellel aasta kaks võistkonda. Üks võistkond- Eliise Mändmets, Sander Statšenko ja Thomas Samuel Berg tegid puutetundliku Nutilaua ja sellega ühenduva rakenduse. Teine võistkond- Rasmus Rist, Hans-Kristjan Raid ja Jaan-Markus Raid tegid seadme, kuhu õpetaja saab saata töid ja saab neid ka hinnata. Samuti tegid nad rakenduse, kus näed erinevate õpetajate järelevastamise ja konsultatsiooni aegu ja saad rakenduse abil ka õpetajatega suhelda.

Teine tiim „BlackPuma“ pääses ka finaali mis toimub 7.-9. novembril Lätis, Ventspilsis. Pärnumaalt jõudsid C-grupi finaali veel võistkond „M.A.U“ ja „Surju.exe Has Stopped Working“ Surju põhikoolist.

BlackPuma video: https://www.youtube.com/watch?v=LQPvDpFFRB8

M.A.U video: https://www.youtube.com/watch?v=ONgacu_ZojI

Ventspils IT Challenge on üle-baltilisele konkurss, mis paneb proovile noorte teadmised ja oskused digitehnoloogiate kasutamisest. Võistlustulle astuvad noored nii Eestist, Lätist kui ka Leedust. Konkurss aitab arendada noorte teadmisi ja oskusi sellest, kuidas kasutada digitehnoloogiaid probleemolukordade lahendamiseks, meeskonnatöö organiseerimiseks ning loovuse arendamiseks. Rahvusvaheline keskkond annab võimaluse tutvuda uute inimestega ning saada ka rahvusvahelist võistluskogemust. Ülesannete lahendamisel peavad osalejad kasutama erinevaid arvutiprogramme.
Konkursil saab osaleda kolmes erinevas vanuserühmas: 4.-6. klasside, 7.-9. klasside ning 10.-12. klasside arvestuses. Igasse võistkonda kuulub kolm õpilast ning õpetaja või nõustaja.