Uued rebased

Marie KIELAS

Sel õppeaastal tuli Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 10.klassi 8 uut õpilast. Kuuelt neist uurisime kust nad tulevad, miks nad just selle kooli valisid, millised on muljed uuest koolist ja veel muud. 

 

 

Gertrud Liebenau

Gertrud Liebenau. Foto: Erakogu

Tulen Põltsamaa Ühisgümnaasiumist. Info kooli kohta leidsin internetist, siin tundusid olevat väga head võimalused. Tahtsin ka proovida midagi uut, tulla teise Eesti otsa. Võrreldes eelmise kooliga on see väiksem, teistsugune söökla korraldus, uued inimesed, õpetajad jms. Klassikaaslased on toredad, veidi lapsikud. Mõned võiksid veidi vähem vaielda ja sõna võtta ka vähem. Siiski tore. Praegused emotsioonid selle kooli kohta on positiivsed. Ei ole midagi kurta. Olen rahul, et siia tulin. Vabal ajal tegelen spordiga, käin kergejõustikus.

Angeliina Mamajeva. Foto: Erakogu

 

 

 

Angeliina Mamajeva

Tulen Tallinna Õismäe Vene lütseumist. Kooli leidsin kogemata internetist, meeldisid valikained ning see, et on koostöö koos sisekaitseakadeemiaga. Siin on lahked õpetajad – kui on vaja abi, nad aitavad sind, vanas koolis ei olnud nii. Klassikaaslased on lõbusad, abivalmid, lahked, kõik on väga sõbralikud ning on selline mulje nagu oleme kõik üks suur pere. Olen väga rahul, et siia kooli tulin. Vabal ajal mulle meeldib jalutada ja käia jõusaalis.

 

 

Janely Salujärv. Foto: Erakogu

Janely Salujärv

Tulen Pärnu Ülejõe Põhikoolist. Elasin varemalt ka Kilingi-Nõmmes ning käisin esimesed kaks aastat siin koolis. Tulin seepärast, et mulle meeldis idee kuskil kaugemal koolis käia ning võimalus sisekaitset õppida oli ka kindlasti suureks teguriks Nõmme tulekul. Õpetajad ja inimesed on väga soojad ja toetavad võrreldes Pärnuga. Tunnid algavad hiljem kui Pärnus, kuid lõppevad samal ajal (st Pärnus pikemad vahetunnid). Klassikaaslased on abivalmid ning toetavad. Esmamulje kooli kohta väga hea, pole ühtegi halba sõna öelda. Olen rahul, et otsustasin selle kooli kasuks. Vabal ajal meeldib käia klassikaaslastega vabaajakeskuses, KiNG-i huviringides ei osale.

 

 

German Pervušin

Tulen Mõisaküla koolist. Sõbrad soovitasid, vanem vend ja õde käisid siin. Uus kool on kindlasti suurem, siin on rohkem õpilasi. Klassikaaslased on väga toreded ja sportlikud. Esmamulje on väga hea. Ma olen väga rahul, et sellise otsuse tegin. Vabal ajal tegelen spordiga, täpsemalt käin jõusaalis ja kergejõustikus.

Anna-Maria Pervušina. Foto: Erakogu

 

 

Anna-Maria Pervušina

Tulen Mõisaküla koolist. Kuulsin sõprade käest ning soovitused õdedelt – vendadelt, kes kunagi siin õppisid. Võrreldes eelmise kooliga on siin rangemad ja nõudlikumad õpitingimused. Uued klassikaaslased on targad, sõbralikud, abivalmid. Siinne õhkkond on meeldiv ning tore. Olen rahul, et otsustasin selle kooli kasuks. Vabal ajal meeldib tegeleda võrkpalliga ning laulukooriga, käin mõlemas huviringis.

 

 

Hellen Raab-Riismaa
Tulen Audru koolist. Kuulsin Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kohta klassijuhatajalt, kes seda ka mulle soovitas. Mind huvitasid kooli valikained, autokool ning spetsiifiliselt ka päästeameti kursus, nii et see tundus kõige parem valik. Kindlasti on erinevad õpetajad ning nende kriteeriumid. Näiteks vanas koolis, kui vastasin mõnda tööd, sain uue hinde vanaga vahetatud, siin aga tuleb tärn ja vana hinne jääb ikkagi alles. Samuti on KiNGis rohkem inglise keelt ning süvitsi matemaatikat. Klassikaaslased on huvitavate iseloomudega, kõik on omamoodi erinevad ning see muudab ka õppimise ühiselt värvirikkaks. Esmamulje on hetkese seisuga hea, õpetajad on toredad ning kool üleüldiselt ilus. See ei ole kohe kindlasti mida ma ootasin, kuid hetkel olen oma otsusega rahul. Koolivälisel ajal tegelen kas õppimisega või mängin arvutis erinevaid mänge, huviringides hetkel ei osale.