Uued kümnendikud meie koolis

Marili LOORENTS
Marili LOORENTS
Kendra ROSEN
Kendra ROSEN

Kilingi-Nõmme Gümnaasium on tuntud ka teistes linnades ja meie kooli tuleb igal aastal uusi õpilasi. Kes on tänavused võõrsilt pärit rebased ja millega nad tegelevad, saab lugeda alljärgnevast artiklist. 

kaidii

FOTO: Erakogu

KAIDI PIKNER

Mina tulen Pärnu-Jaagupi Põhikoolist ja otsustasin tulla Kilingi-Nõmme Gümnaasiumisse, kuna mu hea sõber Eke soovitas siia õppima tulla. Esmamulje koolist on sõbralik. Õpetajate kohapealt ei ole midagi halba öelda. Enamus õpetajatest on normaalsed ja nõudlikud nagu nad olema peavadki. Vabal ajal meeldib mulle  mängida võrkpalli ja käia lasketiirus. Kui aega leian, tegelen ka kunstiga. Praegu on veel raske öelda, kas olen oma kooli valikut kahetsenud või mitte.

karl-sander-orav

FOTO: Imre Vahtramäe

KARL-SANDER ORAV

Mina tulen Ala Põhikoolist, mis on väike külakool, kus oli kokku umbes 40 õpilast. Ma käisin kevadel Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis lahtiste uste päevadel ja kuna eriti palju muid valikuid ei olnud, otsustasingi selle kooli kasuks. See kool on mulle esmapilgul väga hea mulje jätnud. Siinsed kooliõpetajad on paremad, kui eelmises koolis. Leidub ka õpetajaid, kes ei suuda klassi kontrollida. Klassikaaslased on tavalised, kuigi ma nendega eriti palju ei suhtle. Peale kooli ma ei tegele eriti millegiga. Kui on vaba aega, siis magan, olen arvutis või aitan vanaema. Minu arust on Ala Põhikooli ja Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi vahel suurim erinevus õpilaste arvus. Eelmises koolis oli õpilasi mitu korda vähem. Kuna ma olen siin koolis veel vähe käinud, ei oska ma veel öelda, kas olen kahetsenud siia tulekut või mitte.

sandra-orav

FOTO: Imre Vahtramäe

SANDRA ORAV

Mina tulen Ala Põhikoolist. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumisse otsustasin tulla, kuna see tundus olevat hea kool, kus igal pool on palju ilusat männimetsa. Alguses, siia kooli tulles, tundusid kõik kuidagi lärmakad, kuid nüüdseks on see juba maha vaibunud. Õpetajad meeldivad mulle, kuna nad on sõbralikud ja alati valmis aitama. Samuti ei saa midagi halba öelda klassikaaslaste kohta. Suhted nendega on normaalsed ja peaaegu kõigiga saan hästi läbi. Vabal ajal meeldib mulle mängida arvutimänge. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis on endise kooliga võrreldes väga palju endavanuseid inimesi. Näiteks eelmises koolis oli meid klassis vaid seitse. Kooli valikut pole ma kahetsenud.

anne-liisa-tammsaar

FOTO: Imre Vahtramäe

ANNE-LIISA TAMMSAAR

Mina tulen Kilingi-Nõmme Gümnaasiumisse Pärnu Raeküla koolist. Otsustasin siia kooli tulla, kuna koolilõpetajate aastaraamatus 2016 pakkus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilaskodu tasuta elamist. See oli hea võimalus Pärnust väljaspool koolis käia. Kooliga olen suurepäraselt rahul. Esimest korda elan õpilaskodus ja kõik on uus ning huvitav. Oma uute õpetajate kohta ei ole mul ühtegi halba sõna öelda. Samuti on mu suhted klassikaaslastega head ja saan kõigiga läbi. Vabal ajal käin bodypumpi trennis ja kui trenni pole, siis olen sõpradega koos. Minu endise kooli ja praeguse kooli suureks erinevuseks on koolitoit. Endises koolis oli toit väga kehv. Praeguse koolitoiduga olen ülimalt rahul. Ma pole veel kordagi kahetsenud siia kooli tulemist.