Urumarja noortelaager

Ingeliina KORE

Urumaraja noortelaager on laager, kuhu saavad suvel minna 8 päevaks kämpingutesse ööbima noored ja lapsed vanuses 7-15 aastat.


Noortelaagri mõte on pakkuda lastele loovuse arendamist ja ka natuke iseseisvust. Laagri esimesel päeval saabutakse ja saadakse teada oma toakaaslased ja õpitakse neid tundma või siis saadakse sõpradega kokku ja valitakse oma lemmikud toad. Õhtu poole aga juba toimuvad õhtused tegevused, mis hakkavad olema igal õhtul. Peale õhtusi tegevusi on tavaliselt natuke vaba aega ja siis hakkab disco ning see käib senikaua, kuni discol on tantsijaid.

Laagris on ööbimiseks mõeldud eraldi magamiskorpus, mis on lastele kahes eraldi majas. On poiste maja ja tüdrukute maja. Majades on eraldi toad 4-6 lapsele ja magatakse narivoodites. Laagris on võimalik sõita kanuuga. Lisaks on laagris olemas jalgpalliplats, korvpalliplats ja ka võrkpalliplats, mida siis vahepealsetel tegevustel mängiti.

Laager on tegutsenud 35 aastat, see asub Pärnu jõe kaldal (Pärnust 15 km kaugusel) looduskaunis kohas Urumarjal.

Mulle meeldis laagri juures kõige rohkem see, et ma sain sealt uusi sõpru, kellest osadega suhtleme siiani väga palju. Loomulikult kõik need toredad mälestused sellest laagrist on parimad.

Fotod: Cariina Liiv