Talgud Tahkurannas

Merliin KOLLAMAA
Helene LOORENTS
Johannes-Aleksander RAID

1. mail osalesid enamus KiNGi klassidest talgutel. 10. klass otsustas veeta päeva Tahkurannas, sealset mereranda koristades.

Tahkuranda kohale jõudes panime kindad kätte ja jalutasime mere äärde. Tüdrukutele jagati prügikotid, et nad saaksid mere äärse ala prahist puhtaks teha. Prügikotti korjati palju kiletükke, pudeleid ja kaldale uhutud kalavõrke. Kõigile üllatuseks leiti rannast ka üks lipp, millega tavaliselt kalamehed kalavõrke nähtavaks teevad.

Poisid alustasid puuokste hunnikusse viskamisega, seejärel veeti taluperemehe soovil paat merre, et õhtul saaks võrgud vette lasta. Lisaks muudeti lõkkekoht traktori abil tulekindlaks, vedades ümber lõkke umbes meetrine liivast ring, peale seda veeti paar kärutäit erinevaid oksi.

Lisaks koristamisele said kõik soovijad sõita paadiga väikese tiiru mere peal.

Kui koristamine oli lõppenud, siis istutasime mereranda kaks lennupuud. Loodetavasti kasvavad mõlemad puud tugevateks mändideks.

Kuna töö tegemisest olid kõigil kõhud tühjad,  siis hakatigi grillima. Et toidu ootamisega igav ei hakkaks sai mängida ka mänge, tüdrukud otsustasid petanki kasuks. Poisid mängisid jalgpalli ja noolemängu. Küdema pandi ka saun, et talgulised saaksid peale töötamist sauna minna ja lõõgastuda.

Pererahvas küpsetas meile ka  pirukaid.

Täname pererahvast sooja vastuvõtu eest!

Fotode autor: Helle Berg