Kui kõik ausalt ära rääkida, siis tahtis Kirjatarga toimetus sõbrapäeval üllatada meie kooli abituriente. Nemad otsustasid sel päeval aga hoopis tähti vaatama minna ja seepärast rabasime neid jalust hoopis 15. veebruaril.
Üllatused algasid 12. klassi õpilaste jaoks ühiskonnaõpetuse tunnis. Õigusriigi tõsiste teemade üle arutlemise asemele saadeti hoopis klassi pikim ja lühim armastuse jumalateks maskeeritutena klassijuhataja Ly Rätsepa järele. Sealt edasi ootas neid läbi erinevate ülesannete ees koos tegutsemise rõõm.
Kirjatark mõtles välja seitse erinevat ülesannet, mida siin läbi piltide ja lühikirjelduste edasi anname.
VANASÕNADE MÄNG – korraldajad Dagne ja Anette
Abiturendid pidid ennast lugema kaheksaks. Nad pidid tervest portsust sõnadest kokku
panema kolm vanasõna. Kõige kiirem võistkond hüüdis “Valmis!” ja Dagne kontrollis vanasõnu. Kui rühm vanasõnad õigesti lahendas, ja auhinnad kätte said, siis teistel oli aega need lõpuni lahendada.
Näiteks: Mis südamest tuleb, see südamesse läheb.
Mis meelel see keelel.
Ega putru nii palavalt ei sööda, kui keedetakse.
MATEMAATILINE TEATEJOOKS – korraldaja Sandra
Abiturendid olid nelja rühma jaotatud. Selles ülesandes pidi olema arvutamise oskus ja kiirus. Kõigepealt tuli neil joosta paberi juurde, kus olid tehted. Kui nad olid paberi juures, siis nad pidid arvutama esimese tehte. Kui tehe oli arvutatud, tuli koos hariliku pliiatsiga joosta tagasi ja see järgmisele anda. Siis pidi järgmine abiturent jooksma tehete juurde ja kirjutama eelmise vastuse uue tehte algusesse. Neid tehteid võis parandada ka, kui sa seda märkad. Võistlus oli kiiruse peale.
ANAGRAMMIDE LAHENDAMINE
Abiturientidel tuli ära mõistatada, kes või mis peitub haruldaste nimede taga näiteks nagu ARMULOBA NELSON, LIHASELINE ENE või KIIDAN KIRPE. Väikese pusimise peale sai selgeks, et nende koomiliste sõnade taga on peidus nende endi nimed. Nii et VARAS RANDO oli hoopis Sandra Orav või TROLL OOBER Robert Ollo.
TÄHEMÄNG – korraldajad Eliise, Hanna ja Johanna
Võistlejatel pandi silmad kinni. Võistkonna ülesandeks oli ära arvata mõistatus ja seejärel pimesilmi tähed õigesse järjekorda panna. Meie mõistatused olid:
1. Mis on paksem kui vesi? Vastus: veri
2. Mis on armastuse/sõpruse sümbol? Vastus: süda
3. Beatles-id laulsid laulu “All you need is …”. Laulu pealkirjast on puudu sõna love.
Naljakas oli see, kui nad hakkasid toolide peal kohti vahetama, kuigi oleks pidanud lihtsalt üksteise vahel käest-kätte tähti vahetama. Eriti andekad andsid vastused peegelpildis.
EUROSÕNADE MÄNG – korraldajad Merliin, Helene ja Johannes-Aleksander Raid
Ringis olevatele võistlejatele jagati pooltele eurosõnad ja teistele nende tähendused. Kui eurosõnad ja nende tähendused olid laiali jagatud, pidid abituriendid sõnad ja tähendused kokku viima. Kohe, kui anti märguanne mängu alustamiseks, hüüdis õpetaja Ly ,,Mina olen sitaratas!”, sest keegi lastest küsis, mis on fekaalovaal. Selliseid veidraid sõnu oli veelgi: agraarbeib näiteks on talutüdruk või dekoratiivdändi on ilueedi. Kõik abituriendid leidsid oma paarilised lõpuks üles ja said selgeks, mida keerulised eurosõnad tähendavad.
INIMTÄHED
12. klassil tuli enda kehasid kasutades kirjutada sõna SÕBRAPÄEV. Väänamist ja painutamist oli, aga lõpuks võisime seda tõesti nende kehastuses lugeda.
KLASSIPILDI PUSLE
Kõikide ülesannet võitjad said auhinnaks peotäie pusletükke, millest lõpuks sai kokku abiturientide klassipilt. Avastamis- ja üllatusrõõm oli suur, kui keegi tükikese pealt enda silma või nina leidis. Meie toimetuse üllatuse tipuks oli aga meie endi meisterdatud kook, mis oli valentinipäevale sobivalt roosa ja väga magus.