Otse sündmuste keerises ehk KiNG õpilaste külastuskäik Kabli linnujaama

Hedvig ANNAST

Käisime kaheteistkümne 5.-7. klassi õpilase ja  õpetaja Thea Permiga 3. oktoobril 2018 Kabli linnujaamas lindude rõngastamist abistamas.

Helgolandi püünise lõpp, siit viiakse linnud rõngastamisele. Foto: Sandra Rull

Meie ülesandeks oli aidata linde püüda, kas ajades neid taga Helgolandi mõrdpüünises või neid loorvõrkudest välja päästes.

Lindude Helgolandi püünisesse ajamise juures oli oluline strateegia, et kõigepealt tuli oodata lindude püünisesse sisselendamist ja siis, kui neid juba tihedalt lendlemas näha oli, tuli suurt kisa-kära tehes neid veel rohkem püünise lõpu poole ajada, kusjuures tuli püünise puitraamide juures hoogu maha võtta, et võimalikult vähe linde saaks külgedelt plehku panna. Loorvõrgu juures tuli vaikselt oodata, et linnud võrku sisse lendaks ja seejärel nad ettevaatlikult sealt seest välja harutada. Nägime mitut linnuliiki, nt sinitihaseid, siisikesi, rasvatihaseid, põhjatihaseid ja kõige rohkem oli näha pöialpoisse.

Pöialpoiss läheb rõngastamisele. Foto: Sandra Rull

Kui olime juba paar tundi linde püüdnud, hakkas vihma sadama ning me otsustasime käia Kabli saiapoes, kus vastupidi ootustele ei olnudki saiu väga palju. Sõime need saiakesed, mille olime ostnud poes ära ja siis läksime tagasi linnujaama, kus oli ka uus grupp õpilasi. Kuna vihma sadas, polnud linde enam mõtet oodata, sest neil on märgade sulgedega raske lennata. Meile soovitati käia läbi ka Kabli looduskeskusest, kus nägime paljut huvitavat.

Kõikidele, kes kaasas käisid, meeldis õppepäev väga ja läheks kindlasti ka järgmine kord.