Õpetaja Merliini tegus päev

Merliin KOLLAMAA 12. klass

 

2.oktoobril toimus koolis õpetajate päev, kus õpetajate rolli astusid 11. ja 12. klass. 

Mina olin vene keele õpetaja Regina Arnemann. Õpetaja valmistas kõikideks tundideks materjalid ette kuid ma ei pidanud neid kasutama. Leppisime õpetajaga kokku, et võin tunnid ise sisustada ning materjalid olid ainult juhuks kui ma muud tegevust ei leia. Kokku andsin tundi neljale klassile.

Kohe esimene tund oli mul kümnenda klassiga. Kõiki tunde alustasin ikkagi nii nagu alati õpetaja Regina, õpilased tõusevad ning teretame vene keeles. Vaatasime tunni alguses lõigu multikat ning tegime ära dialoogid, mõlemad ülesanded oli õpetaja ette andnud. Tunni lõpus jäi natukene aega üle ning aja sisustamiseks vaatasime natukene õpilaste soovitud Youtube videosi.

2. ja 3. tund olid 9.a ja 9.b klass. Nende tunnid olid põhimõtteliselt samasugused. Alustasime tundi õpetaja ettevalmistatud sõnamänguga, kuid edasi mängisime minu tehtud Kahooti. Tunni lõpus jäi jällegi veidi aega üle ning õpilaste soovil vaatasime internetist videosid.

Neljas tund oli mul vaba kuid viies tund möödus 7.b klassiga. Selles tunnis tegime sõnamängu ning hiljem tegime jällegi õpilaste lemmikut ehk Kahooti.

Kõik tunnid sujusid väga ning enamasti olid ka õpilased väga toredad ja viisakad. Alguses ei tundunudki tundide läbiviimine nii raske kuid päeva lõpuks olin ikkagi päris kurnatud. Sellest hoolimata oli see päev väga tore ja õpetlik.

Ma ei usu, et ma ennast tulevikus õpetaja rollist leiaks, kuid see päev näitas kindlasti kui huvitav ning vaevarikas see amet on.