Noored Kotkad

Maitt MENDIK
Gerrit RATTAM

 Pärnumaa Malevkonna Noored Kotkad toimetavad aktiivselt.

Kes me oleme?

Me oleme alla kuueteist aastased noored, kes vabatahtlikult valmistuvad Kaitseliitu minekuks ning keda juhendab kaitseliitlane, kellel on selleks luba.

Mida me teeme?

Me käime tavaliselt laagrites, õpime igasugu asju ning käime koondustel, kus ka õpitakse. Saame endale uusi sõpru, uutes kohtades käia ja uued kogemused.

Kus me seda teeme?

Tavaliselt kas ühes kooli klassis, eelmine aasta toimusid tegevused päevakeskuses ja ka õues. Suvel lähme selle jaoks kas Tihemetsa või oleme õues.

Tegevused.

Meie tegevused on kas õppused, vahel heategevus ning mõnikord isegi saame külastada mälestuspaiku.

Selle rühma kohta.

Me oleme osa Kikepera malevkonnast, meie rühma nimi on Saarde Ilvesed. Meid on ainult seitse, ning kõik on ühest klassist. Praeguse hetkega oleme VI järgus.

Meie varustus.

Meil on kaks eraldi vormi, üks on metsas olemiseks (praegusel hetkel omaenda riietus) ning ka pidulik vorm, mida kantakse üritustel, kuhu meid salgaülem tahab.

Kui aktiivsed me oleme?

Üpris. Viimati olime Vabariigi aastapäeval lippe jagamas Kilingi-Nõmme ausamba juures. Viimane laager toimus umbes kuu aega tagasi, varsti tuleb veel üks laager.

Noorkotkad oma uutes vormides: Aimar Sakala, Tom Kalde, Maitt Mendik, Janek Mändmets ja Gerrit Rattam. Foto: Ly Kuningas