9.-12.augustil toimus Eesti Õpilasesinduste Liidu XLII üldkoosolek ja suvekool.
Neli päeva oli jaotatud nii, et kaks esimest päeva toimus üldkoosolek ja kaks järgmist päeva suvekool. Paigaks oli valitud imeilus Roosta puhkeküla mis asub Noarootsis.
Kui ma mõtlen nende nelja päeva peale tagasi ei ole mul mitte midagi muud öelda kui et imeline, imeline seltskond, imeline paik, imeline korraldus. Kui ma sain ekirja, kus olid kõik need dokumendid mis laagris läbi töötama pidime, ning lisatud oli ka ajakava, siis ma mõtlesin, et kuhu ma ennast nüüd lubanud olen. Neid dokumente oli ikka palju ja see ajakava… selle pealt jäi selline mulje nagu me istuks ainult koosolekul vahepeal lubatakse meid ainult sööma ja kui õhtu kätte jõuab siis aetakse magama. See tundus hirmuäratav.
Nüüd ma päriselt ka kahetseks, kui ma ei oleks sinna läinud. Olen käinud erinevates laagrites, kus ööbitakse nii telkides kui ka majades, aga see on olnud neist siiani parim. Kusjuures ei ole ühte kindlat asja, mille kohta saaks öelda, et just see tegi laagri nii ägedaks ja toredaks.
Kui mult küsitakse, et räägi mis te siis seal tegite, ma võiks rääkida lõputult. Kõige lihtsam minu meelest on seda kirjeldada niimoodi… Päeval oli kõik ametlik, aga kui päev liikus õhtusse oli naeru ja kilkeid kuulda terves puhkekülas.
Esimesed kaks päeva toimus üldkoosolek, mis oli siis natuke ametlikum osa, See tähendas, et lisaks snäki pausidele ja toidukordadele olime enamuse aega koosolekul.
Esimesel õhtul toimus meil ümbermaailmareis, mis sisaldas nii keemia kui ka füüsika tunde. Nimelt oli tegu maastikumänguga, kus igas punktis tuli läbida teatud ülesanne. Meil oli keemia ülesandeid, ning läks vaja ka füüsika oskusi. Muidugi ei puudunud ka lihtsamad ülesanded, ise tehtud pusle kokkupanek, tabaluku lahtimuukimine jne.
Meid jagati kolme maja kaupa erinevatesse riikidesse juba siis, kui me jõudsime Roosta puhkekülla. Teisel õhtul toimus rannas oma riikide kaupa liivalosside ehitamine. Nimelt anti meile ülesanne ehitada midagi, mis sümboliseerib seda riiki. Nt: Itaalia ehitas Colosseumi, pitsa, paavsti ja Pompei vulkaani. Egiptus ehitas püramiidi ja sarkofaagi. Loomulikult oli ka neid, kes ehitasid ainult ühe asja, aga see oli iga riigi enda otsustada kuidas nemad ülesannet lahendavad.
Teine ja kolmas päev mis olid siis suvekooli osa olid natuke vähem ametlikud minu meelest (kui õpilasliidu juhatuse valimine välja jätta). Hommikuvõimlemisel jaotati meid 12 erinevasse rühma, mis tähendas seda, et kes olid numbrid 1-6 liikusid ühes pundis ja kes olid numbrid 7-12 liikusid teises pundis. Kuna meid oli nii palju siis olid koolitused vahetustega. 1-6 olid igal õpilasel enda valitud koolitusel ja 7-12 mängisid senikaua erinevaid mänge ja siis vahetasime.
Kolmanda ehk viimase õhtu õhtuprogramm oli imeline. See oli nii kurb kuna teadmine, et laager saab läbi oli kõigil aga samas see rõõm, seda on võimatu sõnadega kirjeldada. Nimelt oli meile korraldatud kontsert , kus esinemas olid varasemalt õpilasliiduga kokku puutunud noored, kes tegelevad muusikaga ning omavad bändi. See õhtu oli parim. Imeline oli, kui kõik laagrilised õõtsusid suures grupikallis muusikaga kaasa.
Kui ma olen siiamaani päevased üritused kokkuvõtvalt kirja pannud siis neljanda ehk viimase päeva tegevusi on võimatu mainimata jätta. Neljandal päeval anti meile veel natukene aega tundma õppida neid, kellega ei olnud veel jõudnud rääkida. Toimusid koolitused, mille hulgast sai igaüks enesele ühe sobiva valida ja siis jõudiski laager lõpule. Lõputseremoonia ajal kordasime üle, mida nende nelja päeva jooksul õppinud oleme ja tänasime korraldajaid.
Minu poolt siia lõpetuseks veel suured tänud korraldusmeeskonnale, sest need olid kõige imelisemad neli päeva.
Eesti Õpilasesinduste Liit esindab täna läbi oma liikmete ligi 90 000 õpilast üle Eesti, olles seega suurim noorteorganisatsioon Eestis. Õpilasliit seisab Eesti õpilaste õiguste eest juba aastast 1998.