Muuseume avastamas

Dagne ORIEHOV
Kärt Mia KINGLA

2., 3. b ja 3. a käisid 15. mail Haapsalus muuseume avastamas.

Esimesena käisime Ants Laikmaa majamuuseumis. Seal anti meile detektiivi paber ja pliiats. Detektiivi paberil olid ülesanded, millele me pidime igas muuseumis vastuseid otsima.

Teisena läksime Raudtee- ja Sidemuuseumi. Alguses pidime inimese jõul töötava rongi rataste arvu leidma ja hiljem selle arvu järgi leidma varga abilise nime.

Kolmandana läksime sõitma Peetrikese huvirongiga ning meile tutvustati sõidu ajal ilusat Haapsalu linna.

Neljandana läksime Iloni Imedemaale, kus me pidime juttu  võlukaevust kuulama ja järeldama, kus on Karlsson Katusel lennanud. Veel pidime otsima jälgi ning nende järgi saime teada, mis on selle koera nimi kes need jäljed jättis.

Viiendana läksime Haapsalu Raekoja muuseumi, kus me pidime aasta arvu järgi leidma, kes oli nendel aastatel linnapea. Veel pidime pildi järgi teada saama mida transporditakse.

Kuuendana läksime Haapsalu Piiskopilinnusesse, kus pidime kirikust leidma mustri, mida oli kujutatud pildil ja seda jätkama. ning veel pidime leidma Haapsalu jaoks olulise aastaarvu.

Kõik need kohad olid meie jaoks väga põnevad ja huvitavad me saime palju uusi teadmisi ja see oli tore.

Meie toredast päevast tegi pildid õpetaja Mai Seller.

https://onedrive.live.com/?authkey=%21ALyaTarrljHL%2DnQ&cid=CD493F77125AC8B7&id=CD493F77125AC8B7%211125&parId=CD493F77125AC8B7%211124&o=OneUp