Meie ökoloogiline jalajälg

Dagne ORIEHOV
Anette EINMANN

Käisime 2. mail 5.a ja 5.b klassiga Lilli looduskeskuses. Programm oli “Ökoloogiline jalajälg ja savimaja”.

Päev Lilli looduskeskuses oli põnev ja lõbus. See oli põnev sellepärast, et saime uusi ja põnevaid asju teada. Me saime teada, et igal inimesel on võimalik elada keskkonnasõbralikult. Nägime ka igasuguseid numbreid, mis olid nii suured, et seda oli võimatu uskuda. Näiteks inimesed, kes siis sündisid ja kes surid. Seal olid ka näiteks veepuuduse tõttu surnute arv. Siis olid meil omad rühmad ning meile anti kätte mingi kaart, mille me pidime läbi lugema, ning siis me pidime hakkamaandma erinevatele kategooriatele 1-5 palli süsteemis punkte. Enne neid tegemisi olime väljas ja pidime otsima erinevaid punkte. Siis me läksime sisse ja hakkasime valmistama savi. Savisse kuulub ainult liiv, savipulber ja vesi. Kui savi oli valmis segatud, siis pidime hakkama laduma saviseina, kuhu tuli lisada väikesed puupakud. See oli väga põnev, määriv ja lõbus.

Üldiselt meeldis see õppekäik mulle väga, aga ilm oleks võinud olla parem. Seega me võiksime veel käia sellistes looduskeskustes. Mina olen väga rahul.

Autor: Egle Karming

Eile (02.05.2019) olime Lilli looduskeskuses oli kohutav ilm. Päev Lilli looduskeskuses oli vahva.

Me saime tõukeratastega sõita, videosid vaadata, orienteeruda ja palju muid põnevaid asju teha. Mulle meeldis ka teha savist maja, sul on vaja savipulbrit, liiva, vett ja siis segad need kokku. Ma sain teada, et minust sõltub väga palju, see mida ma teen, mida ma tegin või mida ma hakkan tegema. Meil oli üks õpetlik mäng, kus meil olid oma grupid ja kõikidel olid erinevad tekstid, hiljem me saime vaadata, kes on kõige säästlikumad ja kes raiskasid kõige rohkem. See kõik oli väga õpetlik ja lõbus. Õpetlik oli see et ei tohi raisata midagi, lõbus oli kõik mida me tegime, põnev oli tõukerattaga sõita ja tore oli ka kõik. Selline oligi minu eriline päev.

Autor: Maria Vilinurm

Maailma säästmise võistlust tegemas. Foto: Mai Seller
Allika juures kaarti täitmas ja ratastega sõitmas. Foto: Mai Seller.

 

Savimaja ehitamine. Foto: Mai Seller
Vaatamas maailma reostuste videoid. Foto: Mai Seller