Maagiline teadusteater

Brithe Lall ja Berit Vahter tegid 17. märtsil enda uurimistöö raames Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis teadusteatrit. Nad näitasid 5.-6. klassidele kuute keemilist katset. 

Nora KARON

Kunstvere tegemine: selles katses lisati kokku kaks läbipaistvat keemilist ainet ja see muutus verepunaseks. Seda ainet kasutatakse filmides, sarjades näiteks Kättemaksukontoris. Seda tegi Birthe.

FOTOD ja VIDEOD: Kätlin Laur

 

 

Karola TAMMEMÄGI

Selles katses võtsid Birthe ja Berit vatijupi, panid need kolm erinevasse keemilisse ainesse, panid need ühekaupa põlema ja tuli välja värvilisi leeke näiteks roheline. Ohutuse pärast kandsid nad  maske, kuumakindlaid kindaid ning kaitseprille. Et keemilised ained ei läheks toas laiali pandi vatijupid  katsekapis põlema.

 

 

 

Ann Marii RATTAM

Kõige imelikum katse oli elevandihambapasta. Erinevaid keemilisi aineid kokku pannes tekkis vaht, mis meenutas hambapastat. Vaht oli hiiglaslik ja tuli katseklaasist välja. Hoiatati, et kui see tulega kokku puutub, siis tekib plahvatus.

 

 

 

 

Grete LUME

Tavaline õhupall pandi topsi milles oli vedellämmastik ja täispuhutud õhupall tõmbus kokku. Siis ta hakkas õhupalle topsist välja võtma, võttis ühe õhupalli välja ja see hakkas paisuma võttis veel teise, kolmandaja neljanda õhupalli topsist välja nagu mustkunstnik.

 

 

Mariliis PATA

Meil oli läbipaistev tops punast ja rohelist värvi veega. Kui topsid võtsime panime sinna sisse 1.tl soodat ja segasime läbi, siis panime rahulikult mööda topsi äärt umbes 60 ml toiduõli. Viimasena lisasime umbes 10 ml äädikat, et tekiks reaktsioon see hakkas mulisema ja kui  tahad seda esile tuua võis panna taskulambi topsi alla.