Laternamatk

Ellen Hale

2. novembril toimus laternamatk.

Sündmuse korraldas Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi  B.G. Forseliuse selts. Lisaks aitas kaasa ka õpetaja Signe Vahtramäe.

Ürituse eesmärk oli koguda raha Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule (EVLVL). Algus oli Kilingi-Nõmme kesklinnas, Vabadussõja mälestusmärgi ees: Kõik soovijad said samba eest laterna, ning asuti teele. Enne minekut jagati ka juhised. Teel kirikusse tehti peatus ka surnuaias. Asetati küünal Kilingi-Nõmme II Algkooli ehk punase koolimaja mälestussambale.

Kirikusse jõudes kõlas orelimäng ning kõik, kes alguses ilma jäid said endale teeküünla, mis oli võimalik asetada südamekujulisele alusele. Peale teeküünalde asetamist esines Saarde valla lastekoor 2 lauluga. Lisaks esines ka Mats Truija 2 palaga. Kolmel seltsi liikmel oli võimalik lugeda ette kirikus lugemised. Tavaliselt ei lubata kirikus altari ette kedagi peale kirikuõpetaja, kuid seekord oli võimalus 4 seltsi liikmel  minna altari ette palveid lugema kirikuõpetajaga. Jagati kätte juhendajatele, sponsoritele, kirikuõpetajale, kiriku vabatahtlikele, fotograafile ning EVLVL esindajale tänukirjad ning pastakad. Lõpus esines esimest korda kirikus rahvatantsijad. Seda tihti ei juhtu, kuna paljud inimesed on seda meelt, et kirik ei ole tantsimiseks õige koht. Ürituse raames tehti erand ning tantsijatel oli võimalus esineda 2 tantsuga. Peale tantsimise oli võimalik minna teed jooma ning kringlit sööma. Tagasiside põhjal tundus, nagu rahvale meeldis ning meie juhendaja oli meiega väga rahul, kuna kõik läks plaanipäraselt.

Plaanime korraldada laternamatka iga aasta.

Heategevusliku korjandusega, mis kestis 3. detsembrini,  kogusime 1125,14 eurot ja  see läheb Eesti Vähihaigete  Laste Vanemate Liidule.

Suur tänu toetajatele!

Artikkel Pärnu Postimehes

Fotod: Signe Vahtramäe