Neljapäeval, 27. septembril, külastasid meie kooli Tartu Ülikooli geograafiatudengid, kes viisid läbi töötoa “Lahe geograafiatund”
Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 6. , 9. ja 10. klassidel oli võimalus õppida Tartu Ülikooli geograafiatudengite käe all. Õpiti nutitelefonide ja tahvelarvutitega kasutama erinevaid äppe.
Äpid, mida kasutati:
- Waze- liiklus ja navigatsioon
- Päevapakkumised.ee – Eesti suurim päevapraadide ja muude päevapakkumiste andmebaas
- Tripadvisor – reisiarvustuste veeb
- Booking.com – majutus
- HikingEST – RMK matkaradade andmebaas
- Ilm Eestis/Weather/AccuWeather – ilm
Õpilastele see töötuba väga meeldis. Kõik olid rahulikud, kuulasid ning rääkisid kaasa. Põnevaks muutis asja see, et ei õpitud õpikute ja töövihikutega, vaid õppimiseks kasutati interaktiivseid vahendeid.
Geograafiatudengid, kes andsid seda töötuba esmakordselt, jäid õpilastega väga rahule. Neil oli meeldiv neid õpetada, ning nad on alati nõus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumisse tagasi tulema. Tudengid postitasid koos Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilastega tehtud pildi ka Instagram-i.
Mõned näited tunnis täidetud töölehe kohta:
- Kavandate perega nädalavahetuse reisi. Alustate autoga sõitu enda kooli juurest Tartusse, Eesti Rahva Muuseumi. Kui kaugel asub sihtkoht ja mis kell jõuad kohale? Milliseid piiranguid marsruudil esineb? –
Waze
- Tahate leida kesklinnas söögikohta, kust leida päevapraad alla 4 euro? – Päevapakkumised.ee
- Milliste privaatsussätetega pead nõustuma iga äpi installimisel?
Tunnis saadi teada, et asukohapõhiseid teenuseid on võimalik kasutada mitmeti, sealhulgas abivahendina reisimisel. Reisi organiseerimiseks vajalikud toimingud saab ette võtta oma nutiseadmes.
Selle töötoa järel võib kindel olla, et mitte üksnes geograafia vaid üldse – koolitund on lahe!
Projekti “Lahe geograafiatund” raames läbiviidud teematuba sai võimalikuks tänu Haridus- ja Teadusministeeriumile ning SA Eesti Teadusagentuurile.
Lisa info: http://mobilitylab.ut.ee/ ja http://www.geograafia.ut.ee/