KEAT 2017

Eliise MÄNDMETS

29.-30. mail toimus Jõulumäe tervisespordikeskuses KEAT (Kaitse End ja Aita Teist) ohutuslaager, mis toimub 6. klassidele.

Meie tiimi kuulusid Hanna, Johanna, Berit, Eliise, Rasmus, Jaan-Markus, Kristofer Robin ja Frederik. Meil oli ka ühine riietus, mille tegime ise. Joonistasime tekstiilimarkeritega valgete T-särkide peale liiklusmärgid ja seljale kirjutasime KiNG. Vasaku õla peal oli kõigil ka oma nimi. Kuna paljudel tiimidel polnud ühist vormi ja me olime need särgid ise teinud, paistsime välja ja saime ka punkte.

Esimesel päeval läksime bussiga Jõulumäele, panime telgi püsti ja hakkasime võistlema. Käisime enda tiimiga punktist punkti ja tegime põnevaid ülesandeid. Näiteks esimeses punktis pidime läbima lühikese jalgratta vigurraja. Iga peatuse eest saime punkte. Veel hinnati väga kõrgelt koostööd.  Vahepeal saime süüa, mis oli laagris väga maitsev.

Peale kõikide punktide läbitegemist oli aeg tutvustada varem väljamõeldud esitust teemal KEAT. Samal ajal pidid kõik õpetajad valima esituste seast ka 3 parimat. Täpselt meie ei tea, kuidas meil läks, aga kindlasti polnud me viimased.

Siis oli käes juba päris õhtu ja saime sooja teed ning saia. Koha võttis sisse DJ ja aeg oli disko jaoks. Alguses keegi väga ei julgenud minna tantsima, aga siis, kui pimedamaks läks, hakkas rahvas kogunema. Kui muidu me teiste tiimidega kokku ei puutunud, siis õhtul tutvusime ka teistega. DJ mängis umbes kella 1:00-ni ja siis oli ka öörahu.

Hommikul oli äratus kell 8:30. Läksime hommikuvõimlemist tegema ja peale seda putru ja võileiba sööma. Teisel päeval punktides käimist polnud, vaid toimus tuletõrjeolümpia. Käisime ringiratast ühe õpetaja juurest teise juurde ja täitsime ülesandeid. Kui esimesel päeval oli ühes punktis aega 15 minutit, siis tuletõrjeolümpial olime ühes punktis 3 minutit ja ülesande alustas ja lõpetas tuletõrjeauto sireen. Õnneks oli sel päeval väga soe, sest saime ka märjaks. Tegelikult oli liiga palav ja oleksime tahtnud veel märjemaks saada.

Seejärel oli meil vaba aega, et telk ja muud asjad kokku pakkida ja süüa. Võtsime enda asjad, läksime laagri lõpetamisele ja autasustamisele. Meie tiim sai kaks eriauhinda- Politsei ja piirivalveameti punktist ja Häirekeskuse punktist. Kui öeldi ära 3. ja 2. koht, olime me päris kindlad, et me ei saa 1. kohta, sest teised olid saanud rohkem eriauhindu. Kuid kui öeldi, et esimese koha sai Kilingi-Nõmme Gümnaasium, olime kõik väga rõõmsad ja üllatunud. Me esindame Pärnumaad  ka Jõgeval vabariiklikul võistlusel. See toimub samal päeval, kui meil oli planeeritud klassiga üritus, aga kuna sellist pakkumist tuleb elus vaid ühe korra, siis lükkasime hea meelega klassi ürituse edasi.

Täname Kirsti Luhasaart, Sven Koovitit, Kairi Õilsalu ning Heidi Sosi, kes aitasid meil laagriks valmistuda!

Suur tänu ka korraldajatele!

Fotod: Kadri Karon