EV 100 lubadused

Helene LOORENTS

Oktoobri kuu jooksul uurisin iga klassi käest, kuidas edenevad nende Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks antud lubadused.

1.a / 2.a

Uuel veerandil hakkame uurima, kuidas saime endale nimed ja valmistame sellest raamatu.

1.b / 2.b

1/4 klassist on hümn juba peas. Ülejäänud veel harjutavad.

2. klass / 3. klass

2. septembril esitlesime enda Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks täidetud lubadust – helkuripuud. Rahvauskumustes on pihlakal suur vägi ja kaitsevõime. Sellepärast valisimegi pihlaka helkureid kandma. Kui sul helkurit ei ole, siis võid lahkesti puult võtta. Et puu päris tühjaks ei saaks, võib helkureid ka juurde riputada.

Foto: Terje Pahk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.a / 4.a

Meil on juba päris mitukümmend lehekülge raamatust valmis kirjutatud.

3.b / 4.b

Küünlaümbriste kogumiskampaania pole sel aastal veel alanud. Osad lapsed hakkasid küünlaümbriseid kooli tooma juba kevadel, peale lubaduse andmist.

4.a / 5.a

Praeguseks oleme koos b klassiga teinud läbirääkimisi kunsti ja eesti keele õpetajatega, et kirjutada ja kujundada 100 luulerida.

4.b / 5b

Praeguseks oleme koos a klassiga teinud läbirääkimisi kunsti ja eesti keele õpetajatega, et kirjutada ja kujundada 100 luulerida.

5.a / 6.a

28. septembril käisime enda EV 100 lubadust täitmas. Kõndisime kogu klassi (15 õpilast + õpetaja) peale maha 100 kilomeetrit (igaüks kõndis ~6,5 kilomeetrit). Alustasime matka koolimaja juurest, kõndisime Järve tänava kaudu Kurgojani, sealt mööda matkarada metsamajandini ja siis mööda Sambla tänavat tagasi.

5.b / 6b

Meie lubasime Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks annetada heategevuseks 100 eurot. Üheks raha kogumise viisiks oleme mõelnud koguda taarat ja saadud raha annetada Vähiliidule.

6.a / 7.a

Oleme avanud ühes interneti keskkonnas lehekülje, kuhu õpilased saavad lisada huvitavaid pilte.

6.b / 7.b

Meie klassi lubadus sai täidetud juba kevadel. Kuna uuel õppeaastal tuli meile uus klassijuhataja siis kavatseme koos uue õpetajaga lubaduse üle vaadata.

7.a / 8.a

8. septembril külastasime SA Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskuse peret, kuhu viisime 100 muffinit ja kaardi, mis soovis 8.a klassi poolt ,,Head vanavanemate päeva!’’.

Foto: Ly Kuningas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.b / 8.b

Meie alustame 6. novembril kooliraadiost muusikalugude esitamisega. Hetkel kogume muusikat, mida raadiost teistele kuulata lasta.

8.a / 9.a

Hetkel tegeleme piltide jäädvustamisega ning mõtleme kuhu neid pilte üles panna, et ka teised neid näeksid.

8.b / 9b

Meie EV 100 lubadus on täidetud. Terve klassiga oleme teinud 100 tundi sporti. Suurima panuse lubaduse täitmisse andis Lilit Aldoja.

9.a ja b / 10. klass

Meie käisime oma klassiga Kilingi-Nõmmes Metsamajandi matkarajal jalutamas. Tegime palju pilte.

10. klass / 11. klass

Meil on plaan paigas, osad heateod on juba tehtud.

11. klass / 12 klass

Jäime kindlaks eelmise aasta sõrmuste kavandile ja kavatseme varsti sõrmused kooli tellida.

12. klass / 69. lend

Kevadel lõppes meie Eesti 100-tamme projekt, mida alustasime 4 aastat tagasi üheksandas klassis. Praeguseks olid tammed juba nii suured, et neid loodusse istutada. Mai kuus rajasime kodulinna tammepargi 100 kasvatatud tammest. Kindlasti ei jäta me tammesid hooletusse ja käime vahel, ka peale kooli lõpetamist, neid vaatamas ja kasvu jälgimas. Tahame olla kindlad, et Eesti juubeliks valmib selle tähtpäeva vääriline tammepark. Tammede istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku.

6. mai talgulised.
Foto: Laine Ülemaante