Eesti Laul 2017 peaproov Saku Suurhallis

Marili LOORENTS

4. märtsil toimus Saku Suurhallis Eesti Laul 2017 finaal, mille võitjal on au minna Eestit Eurovisioonile esindama.

Mõned tunnid enne finaali eetrisse minekut, oli veel võimalus osta pileteid peaproovi ja saada samasugune elamus nagu õhtul. Meile, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumile, eraldati kümme tasuta piletit ja nii oli meil võimalik minna sellele suursündmusele kaasa elama.

Hommikul startisime Tallinna poole juba 9.30. Kuna me polnud ainus kool, kellele selline harukordne võimalus anti, saime Pärnus kokku teiste Pärnumaa koolidega ja sõitsime ühise bussiga edasi Tallinna. Peaproovi algusajaks oli 13.30, kuid tänu heale ilmale, jõudsime juba tund aega varem kohale. Me otsustasime jätta oma üleriided bussi, sest ei näinud mõtet, miks maksta riidehoiu eest ja hiljem veel järjekorras seista, et oma asju kätte saada. Enne ürituse algust said kõik valida endale lipud oma lemmikute nimedega. Kui enamustel oli käes üks või kaks lippu, siis leidus ka inimesi, kes lehvitasid viite oma lemmiku nime. Kogu üritus oli väga võimas ja nagu ka Mart Normet ütles, olime me väga hea publik. Elasime kaasa nagu oleksime otse-eetris. Kõik meie kooli õpilased, kellelt ma küsisin hinnangut peaproovi kohta ütlesid, et nad jäid sellega väga rahule. Nad ei kahetsenud, et olid nõus oma vaba päeva veetma Eesti Laulu 2017 peaproovi vaatamas.

Pildil on terve meie Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi esindus punasel vaibal Eesti Laulu 2017 peaproovi vaatmas. Pildil on vasakult: Kärt Mia Kingla, Eliise Junninen, Maarit Juhkamsoo, Andreas Pärn, Marili Loorents, õpetaja Mare Tallo, Maria Visnapuu, Helene Loorents, Iiris Kangur ja Meelika Raudberg
Maarit ja Iiris ning Kärt Mia olid kodus eelnevalt teinud valmis plakati oma lemmikartisti nime ja laulupealkirjaga. Maarit ja Iiris hoidsid pöialt Elina Bornile lauluga “In or out” ja Kärt-Mia Ariadnele lauluga “Feel me now”. Pildi autor: Mare TALLO

Kilingi-Nõmme jõudsime 19.30, kui algas ETV-s otseülekanne. Mina jälgisin huviga kogu üritust ka õhtul televiisorist, et näha, kui palju erineb peaproov finaalist. Alljärgnevalt toon välja mõned sarnasused/erinevused, mida panin tähele võrreldes peaproovi kohapeal ja finaali televiisoris:

  1. Peaproovis laulis Koit Toomega duetti mitte Laura Põldvere, vaid Kaire Vilgats. Nimelt oli Laural häälega probleeme ja ta tahtis hoida oma häält finaali ajaks. Televiisorist vaadates tundus, et puhkus häälepaeltele tuli kasuks, sest Eesti Laulu võitsid just Koit ja Laura lauluga “Verona”
  2. Igal suurel võistlusel on vaja ka žüriid. Peaproovis polnud kohal õigeid žüriiliikmeid, vaid kohale olid tulnud juhuslikult valitud inimesed, kes punkte edastasid.
  3. Peaproovis mängisime läbi ka esineliku väljakuulutamise. Juhuslikkuse alusel said esimese nelja hulka Ivo Linna, Ariadne, Lenna Kuurmaa ja whogaux & karl-kristjan – have you now ft. maian. Üldvõitjaks tõusis Lenna Kuurmaa “Slingshot”. Finaalis aga oli kõik hoopis vastupidi. Esinelikus polnud ühtegi sellist artisti, kes olid peaproovis parimad.
  4. Sellel aastal oli väljamõeldud reklaamipausid, mida ka meile kohapeal näidati. Tegelikult olid need reklaamipausid mõeldud selle jaoks, et enne uue esineja lavaletulekut saaks öelda vihjeid, mida loo ajal tegema peab. Näiteks öeldi meile reklaamiklipi ajal, et paneksime Ariadne laulu ajal kõik taskulambid põlema või tuletati meelde, et püsti tõuseksime.