Abiturientide lõpureis Rooma

Sandra KIVIMURRU

23.-27. oktoobril käisid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi abituriendid oma lõpureisil Itaalias.

Öeldakse, et kõik teed viivad Rooma ja ka meie pidime enne gümnaasiumi lõppu need teed avastama.

Alustasime 23. oktoobri varahommikul oma teed Riia lennujaama, et sealt otse Rooma lennata. Jõudes paitas soe päike meie põski ning olime puhkuseks valmis!

Peale lennujaamas kohvritega seiklemist, seadsime suuna otse meie ööbimiskoha juurde, et asjad järgmiseks nädalaks lahti pakkida. Õhtuks meil kindlaid plaane polnudki, saime Rooma kesklinna avastada ning esimesed pitsad ja pastad ära proovida. Magama minnes avastasime, et mitte kellelgi pole voodites tekke ja kuni reisi lõpuni me neid ei saanudki.

Ööbimiskohast saime talongid, et hommikuti ühes kohvikus söömas käia. Kõik nõustusid, et seal valmistati maailma parimaid pistaatsia-croissante.

24. oktoobril, peale kohvikus maiustamist, sättisime end valmis ja seadsime sammud metroojaama poole. Õnneks oli see meie uuest kodust vaid mõnesaja meetri kaugusel. See kord sõitsime me Itaaliast hoopis üldse välja, Vatikani.

Vatikanis uudistasime seal olevat muuseumi, meil oli planeeritud Vatikani aedade bussituur, kus olid imelised vaated ning kuulsime väga palju huvitavaid fakte ajaloo kohta. Käisime ka kuulsas Sixtuse kabelis, kus muidugi ei saanud unustada laemaalingutest pilti teha. Ekskursioon lõppes paduvihma kätte jäämisega, kuid see meie meeli ei heidutanud! Õhtu poole saime jälle mööda Roomat lihtsalt ringi jalutada ja sooja õhku, toitu ning vaateid nautida. Olen kindel, et mitte kellegi päev ei möödunud ilma pitsata:)

25. oktoober oli meil väga tegus. Alustasime oma päeva sellega, et meie klassivend Kristjan oli oma uurimistöö raames ette valmistanud ekskursiooni, kus ta näitas meie huvitavaid kohti, millest olime ka ajalootundides rääkinud, kuid ise ära poleks tundnudki. Järgmiseks oli meil plaan minna Colosseumi juurde, kuid enne seda oli meil veel veidi aega, me otsustasime minna ja üle vaadata tuntud Trevi purskkaevud. Purskkaevude juures oli väga palju inimesi, ehk teadsid ka nemad, et vette münte visates leiab Itaaliast oma tõelise armastuse:) Oligi aeg minna Colosseumi juurde, seal olid imelised vaated ning isegi päikese loojumist saime nautida.

26. oktoobriks ei olnud meil tegevusi planeeritud, kuid see ei tähendanud, et me midagi ei teeks. Meil oli kindel plaan minna Hispaania treppide juurde ning üle vaadata kõik luksusbrändide poed. Metrooga sõitmine oli meil terve reisi jooksul edukas olnud, kuid just see päev juhtus, et tulime täiesti vales kohas maha ning pidime karistuseks kaks kilomeetrit õige koha juurde kõndima. Alguses olime küll veidi pettunud, kuid tänu meie väiksele veale, sattusime me kohtadesse, millest muidu ei teadnudki ning sattusime müüriäärele, kus jällegi avanes meile imeline vaade, nendest Roomas kindlasti puudust ei tulnud! Hispaania treppide juurde jõudes oli väga palju inimesi ja poode, kõik vaatasime üle. Hiilisime isegi sisse Gucci poodi, kuhu muidu turiste ei lubata:) Päev lõppes meil tõsise ostlemisega ning kõikide proovimata jäänud roogade söömisega, võtsime oma viimasest õhtust kõik. 

27. oktoober algas meil vara, pidime kokku pakkima oma kohvrid ning kuidagi mahutama oma ostud. Saime veel viimast korda süüa pistaatsia-croissante, mida me ikka veel igatseme. Ja oligi aeg sõita lennujaama poole ning sealt edasi koju.

Olen kindel, et jääme seda reisi eluks ajaks mäletama. Või siis vähemalt imelist pitsat ja croissante, mille sarnaseid kuskilt mujalt ei leia.

Fotod: Sandra Kivimurru