7. a klass Eesti-Läti koostööpäeval 2017: Ape mõis-Metsavenna talu

Hanna TALI

Eesti-Läti programmi koostööpäev toimus 23 .septembril. Tasuta bussid tõid kohale huvilisi Pärnust, Tartust, Tallinnast, Alūksnest ja Riiast.

Koostööpäev algas ühise pannkoogisöömisega ja kõikidele osalejatele särkide jagamisega. Särgid kujundas disainer Mariann Tapfer ning need õmmeldi Eesti tekstiilitööstuse jääkidest siinsamas Kilingi-Nõmmes, OÜ Oberis õmblejate poolt. Kogu koostööpäev toetas keskkonnasõbraliku tarbimise põhimõtet: toidu pakkumiseks ei kasutatud ühekordseid nõusid, joogivett oli võimalik saada kraanist, kõigil paluti kaasa võtta oma kruus või pudel.

Pärast pannkookide söömist asuti tööle Ape mõisa ümbruses. Koristati mõisa parki, lammutati kuuri ja tehti teisi koristustöid. Koristustöödel tekkinud jäätmed sorteeriti, et need oleks võimalik taaskasutusse suunata või õigesti ladustada.

Peale paaritunnist koristamist sai sooja suppi ja kooki.  Kui kõht täis, sai vastavalt eelnevalt valitule osaleda kas osalevad tõukerattamatkal või erinevates tegevustes Metsavenna talus.

Matkal osalejatele räägiti ohutusest ja tiimidele jagati kaart, kiivrid ja ratta külge kinnitatav tuli. Umbes 6 kilomeetrit pika tee peal olid kontrollpunktid, kus pidi vastama küsimustele Eesti ja Läti kohta. Samal ajal said teised huvilised külastada metsavendade punkrit ja osaleda „rohelistes“ töötubades. Väiksematele lastele olid samuti erinevad meisterdamise ja mängimise töötoad.

Päeva lõpuks pakuti sooja praadi ning magustoitu, esines ansambel Würffel. Jagati välja tõukerattamatka võitjate ja loosiauhinnad ning algas kojusõit.

  1. a õpilased osalesid koostööpäeval Eesti-Läti programmi kutsel juba kolmandat aastat.

Pildid: Renāte Šnore ja Pēteris Birkants