1. klasside seiklesid suures koolimajas

Kirjatarga toimetus korraldas 17. detsembril 1.a ja 1.b klassile suures koolimajas aardejahi “Jõuluseiklus”, kus nad said avastada erinevaid ruume ja lahendada ülesandeid.

Kokku oli kõige noorematel õpilastel vaja lahendada viis ülesannet. Ümbrikus peidus olnud salakirjas tekst andis neile kätte esimese vihje, kust algab seiklusrada. Õnneks oli üks sõbralik päkapikk endast maha jätnud noolekesed, mis juhatasid väikesed särasilmad muuseumiklassi.

Marie ja Kirsica panid proovile nende teadmised kirjandustegelaste kohta memoriini mängus ning lahenduseks said nad teada, et järgmine punkt on saal.

1.b klass muuseumiklassis kirjandustegelasi nuputamas.
Marie ja Kirsica seletavad lastele Memoriini mängu.

 

 

 

 

 

 

 

Hanna ja Johanna palusid saalis kauni kuuse all õpilastel välja mõelda fotolavastus teemal “Jõuluvana saan läks ümber ja päkapikud peavad seda parandama!”. Järgmise seikluspunkti leidmiseks pidid 1. klassi lapsed aga tähekaartidest kokku saama sõna ARVUTIKLASS. Piisav vihje, et õiges suunas liikuda näis nende jaoks olevat ka lahendus KASS ARVUTIL 🙂

Fotolavastus kuuse all.
Johanna ja Hanna seletavad ülesannet.

 

 

 

 

 

 

 

Arvutiklassis ootasid lapsi aga juba Anette, Maria ja Dagne, kes olid nende jaoks välja mõelnud ristsõna. Küsimused ja vastused olid jõuluteemalised, aga lahendussõnaks sai hoopis ARSTIKABINET.

Mis küll selle ristsõna lahendus on?
Nuputamist jagus kõigile.
Anette. Maria ja Dagne, kes olid koostanud ristsõna.

 

Kooliõde Kadri Vaet näitas väikestele seiklejatele oma kabinetti ja rääkis natuke oma tööst koolis.

Kolmandal korrusel ka jõuluseiklus lõppes – Kärt andis mõlemale osalenud klassile diplomi ning magusad piparkoogid.

Kooliõe Kadri Vaeti ruumi uudistamas.
Kärt premeeris õpilasi diplomi ja piparkookidega.

Õnnelikult seikluse läbinud 1.b.

 

 

Johannes-Aleksander tegi veel kuuse all toredad klassipildid ning meie loodame, et õpetajatel Ehal ja Reinel on uuel õppeaastal juba koos oma õpilastega tuttavam ning julgem tunne suurde majja õppima tulla.

1. b klass pärast jõuluseiklust.
1. a klass õnnelikult jõuluseikluse järel.