Koolifilm 2017

Maria MÄGI

Laupäeval, 11. novembril toimus Tallinnas Balti Filmi- ja Meediakoolis Filmifestival Koolifilm 2017 lõpuüritus. Meie koolist käisid kohapeal lisaks minule minu klassiõde Kerttu Visnapuu ja õpetaja Signe Lensment.

Ürituse käigus sai Filmi- ja Meediakooli õppehoonega tutvuda, näha green screen’i ja helimontaaži ruume ning paljusid teisi põnevaid õppeklasse. Peale maja tutvustavat ringkäiku kogunesid kõik huvilised Supernova kinosaali, et kuulata režissöör Raigo Saariste nõuandeid ja näpunäiteid filmi tegemisest käepäraste vahenditega. Minu jaoks oli see loeng hästi huvitav ja õpetlik. Peale loengut oli väike lõunapaus ja siis toimus võidufilmide autasustamine ning nende linastus.

Koolifilmi konkurss on suunatud filmihuvilistele õpilastele ja õpetajatele, et enda tehtud töö eest üleriigilist tunnustust ja hinnangut saada filmiala asjatundjatelt. Ka mina ja mu klassiõde Kerttu esitasime oma filmi, kuid auhinnalist kohta me ei saanud. See-eest saime hulgaliselt uusi kogemusi ja ettekujutuse filmi tegemise protsessist. Lisaks saime teada, mida järgmisel korral paremini teha.

Koolifilmist on saanud minu jaoks selline võistlus, millest järgmiselgi korral soovin kindlasti osa võtta.