Eesti Vabariigi 99. sünnipäev on ukse ees

Kirjatarga toimetus palus Eesti Vabariigi saabuva sünnipäeva puhul oma toimetuse noorimatel võsukestel mõlgutada mõtteid oma kodumaa teemadel. Nad panid sõnadesse oma arusaamad ja ettekujutused erinevate Eestit puudutavate mõistete ja ka isikute kohta. Kõik sõnad, laused ja nimed on jäetud muutmata kujul. Kinnitust leiab taaskord vanasõna: lapse suu ei valeta. 

VABARIIK: riik, mis ei ole võõra riigi võimu all; Eesti on vaba; riik, mis ei kuulu ühegi teise riigi koosseisu ja riigipeaks on President; on Eesti 98 KUS ELAVAD INIEMSED; KOHT KUS ELAVA INIMESET.

Eesti rahvariided Emma Tammiste kujutuses.

PRESIDENT: riigivalitseja; INIMENE KES JUHIP VABARIIKI; KERSTI KALIU LAID; riigi juht; riigipea; Eesti riigi pea.

PARAAD: on asi kus kõnnivad erinevade erialadega inimesed, nt orkester; marsitakse, kaitseväelased; ON ASI KUS KÕNIVAD INIMESED; PARAAD ON ÜHEL KINTLAL PAEVAL KOKULEPITUD ÜRITUS; pidulik rongkäik.

Margaret Klettenbergi joonistatud kaitseväelane paraadil.

ISESEISVUSPÄEV: päev mil tähistatakse iseseisvust; päev millal sai riik vabaks, riigi sünnipäev; kui Eestlased said Venelaste käest vabaks; päev kus eestlased said vabaks.

Eliise Junnineni soe tervitus Eestimaale pidupäevaks.

RIIKLIK TEENETEMÄRK: SIS SA OLET RÕMUS KUI SA SELLE SAD; auhind mingi teene eest riigile; märk, mille saad kui teed riigile teeneid; kui inimene millegi heaga hakkama saanud saab ta teenetemärgi.

Küsimustele saadud vastuste puhul toome välja kõik erinevad vastuste variandid.

Kes on Eesti Vabariigi president? Kersti Kalju; Kersti Kaljulaid; KERSTI KALIULAID; KERSTI KALIU LAID

Eesti rahvariietes tüdruk. Pildi joonistas Ingeliina Kore.

Kus elab Eesti president? TALLINNAS; Tallinnas oma kodus; oma kodus; Tallinnas toompeal Rahukohtu 3.

Kes on Jüri Ratas? Peaminister; PEAMINSTER

Nora Karoni joonistatud rahvatantsijad.

Mis on Pikk Hermann? Eesti torn; Riigikogu küljes olev hoone, milles igal hommikul heisatakse Eesti lipp ja igal õhtul langetatakse; ehitis Tallinnas; TORN.