Ballett Romeo ja Julia

Sandra RULL

Seitsmendikud ja üheksandikud käisid  11. novembril vaatamas Tallinna Estonia teatris balletti Romeo ja Julia.

Ballett oli loodud William Shakespeare’i näidendi „Romeo ja Julia“ järgi. Etendus rääkis kahest 16. sajandil Itaalias Verona linnas elanud perest. Montecchid ja Capulettid olid juba ammu vaenujalal ning iga väiksemgi sõnavahetus viis tülini. Ühel peol aga armusid mõlema perekonna lapsed Romeo ja Julia teineteise. Noorte armastuse ees oli aga palju takistusi. Etendus lõppes kahjuks mõlema surmaga.

Pärast etendust kirjutasid seitsmenda klassi õpilased etendusest kokkuvõtte.

 

Eliise JUNNINEN

Takistused teel õnnele

Romeo ja Julia kohtusid salaja, sest Romeol ja Julial ei lubatud kokku saada. Romeo ja Julia on lugu kahest noorest, kes armastavad teineteist. Romeo õidepuhkev armastus liidab ta Juliaga. Julia on 13-aastane tütarlaps kuninglikust perest. Romeo on aga pärit vaesest perest. See on ka üks põhjus, miks neil suhelda ei lubata. Julia transformeerus tüdrukust naiseks. Seda saab väita ta käitumise järgi – julged valikud, abielu Romeoga, kuid ka noormehele pagendusse mittejärgnemine ning tõeline armastus, mille nimel ta ka surma valib. Julia ema ja isa tahtsid, et ta mingi teise mehega kuninglikust perekonnast abielluks. Julia aga ei olnud nõus, sest tema kallimaks oli Romeo. Julia läks seejärel öösel mööda pimedat teed kirikusse palvetama. Kirikus anti talle unerohtu, mille tagajärjel ta suri. Romeo kallimale Juliale tehti kuninglikult uhked matused. Romeo ei teadnud Julia surmast aga midagi ja teda matustele ei kutsutud. Kui Romeo Julia surmast teada sai, tormas ta kohe Julia juurde. Ta nuttis ja palvetas, aga miski ei suutnud seda olukorda päästa. Romeo tappis seejärel ka iseenda, sest ta ei suutnud ilma Juliata elada. Romeo läks Julia kõrvale lamama. Julia ärkas, kuid siis uinus uuesti igaveseks. Nad surid koos. Mulle väga meeldis see ballett. Seda oli põnev vaadata ja meil oli hea vaade lavale. See oli lugu purunematust armastusest. See ballett oli väärt vaatamist ja kindlasti väga hariv.

Autor toimetusele teada

Headus ja kurjus maailmas

Romeo ja Julia balletti vaadates oli algus natuke arusaamatu, sest kõik oli segapudru. Kui algusest oli möödas oma viis minutit, läks etendus juba arusaadavamaks. Kõige oli etenduses lava siginat, sginat täis, täpselt nagu turuplats. Natukese aja pärast oli Julia kodu lavale toodud. Ta ema lasi talle tuua uhke kleidi, millega maskipeole minna. Ta kleit oli tumebeež ja sädelev. Romeo ja ta kaks sõpra tahtsid ka peole sisse hiilida. Selleks olid nad selga pannud punased hästi õrnalt telliskivi tooni vestid ja näo ette mustad maskid. Minu arust õnnestus neil sisse hiilimine ja sisse sulandumine üriski hästi. Järgmine päev läks Romeo Julia juurde ja võttis ta rõdulat alla. Siis nad tantsisid jälle kahekesi, aga minu arust oli see koht päris igav. Kui Julia vend sellest teada sai, tahtis ta Romeole kallale minna. See õnnestus tal peaaegu, kui poleks vahele astunud Romeo sõbrad. Sellest kohast sain kõige paremini aru. Siis tappis Julia vend ühe Romeo sõpradest ja seejärel tappis Romeo kogemata Julia venna. Romeo pidi sellest linnast põgenema, mistõttu Julia läks kirikusse munga juurde ja palus talt abi. Munk andis talle mingi unerohuga pudeli selleks, et Julia vanemad arvaks, et Julia on surnud. Romeo sai teada, et Julia on surnud ja läks Julia matsutele. Seal tappis ta iseenda. Siis ärkas Julia üles ja taipas, et Romeo on surnud ja tappis ka iseenda. See koht oli ka minu jaoks hästi arusaadav. Koguaeg mängis orkester sinna juurde muusikat. See ilmestas etendust.